382
MART-NİSAN 2015
 
MİMARLIK'tan

MİMARLIK DÜNYASINDAN

  • Türkiye'deki Modern Mobilya Tasarımları Gün Yüzüne Çıktı
    Yaşar Üniversitesi, İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü: Zeynep Tuna Ultav, Yrd. Doç. Dr.
    İzmir Ekonomi Üniversitesi, İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü: Deniz Hasırcı, Doç. Dr.; Seren Borvalı, Araş. Gör.; Hande Atmaca, Araş. Gör.

YAYINLARKÜNYE
MİMARLIK MÜZESİNE DOĞRU

Alman Mimarlık Merkezi (DAZ)

1995’te Alman Mimarlar Derneği tarafından kurulan Alman Mimarlık Merkezi (Deutsches Architektur Zentrum- DAZ), işleyiş ve maddi açıdan dernekten bağımsız olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Kendilerini, karşılıklı fikir alışverişi yapılan bir tartışma ortamı, yeni bir fikir üretim mekânı olarak tanıtan DAZ, düzenlediği atölye, sergi, konuşma, film geceleri ve kitap tanıtımı etkinlikleri ile mimar, şehir plancısı, sanatçı ve halkın biraraya gelebileceği, mimarlık, gündelik yaşam ve kentsel güncel olayları tartışabileceği bir ortak mekân olmayı hedefliyor.

web sitesi: www.daz.de

adres:  Köpenicker Straße 48/49

10179 Berlin

T: +49 30 27 87 99 - 29

►►►►►►►►►

dünyada mimarlık müzeleri

Mimarlık dergisinin 50. yılını kutladığımız 2013’ün ilk sayısıyla birlikte derginin “ayraç” bölümünde yeni bir koleksiyon oluşturmaya başladık. Ayraçları biriktirerek dünyada bulunan mimarlık müzelerinin bilgisini toplayabilir ve ziyaret edilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. Mimarlık müzeleri “ayraç” koleksiyonuna katkı vermek isterseniz bize yayin@mo.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu icerik 3870 defa görüntülenmiştir.