417
OCAK-ŞUBAT 2021
 
MİMARLIK'tan

MİMARLIK DÜNYASINDAN

  • Mimarın Adı Yok…
    Deniz İncedayı, Prof. Dr., MSGSÜ Mimarlık Bölümü, Mimarlar Odası Genel Başkanı

  • Depremin Ardından İzmir: İhmal Nerede, Sorumluluk Kimde?
    A. Muzaffer Tunçağ, Eski İnşaat Mühendisleri Odası Genel Başkanı, Eski Konak Belediye Başkanı
    Özgür Bozdağ, Öğr. Gör. Dr., DEÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü
    İlker Kahraman, Dr., Mimarlar Odası İzmir Şube Başkanı

YAYINLAR



KÜNYE
MİMARLIK DÜNYASINDAN

İSTANBUL’UN MEZARLARI TASARIM YARIŞMASI SONUÇLANDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Daire Başkanlığı tarafından, katılımcıları temsil niteliği güçlü bir ürün ortaya koyabilmek adına mezarlarını tasarlayacakları kişiler üzerinde tekrar düşünmeye ve araştırmaya sevk eden “İstanbul’un Mezarları Tasarım Yarışması” sonuçlandı. Kişilikleri, eserleri ve temsil ettikleri değerlerle İstanbul’un olduğu kadar ülkemizin ortak kültürel hafızasında da iz bırakmış olan kişilerin mezarlarının ve/veya yakın çevresinin tasarlanması amacıyla açılan yarışma kapsamında, 19 farklı kategoride toplamda 58 ödül verildi.

Adile Naşit (Adela Özcan)

1. Ödül

Adem Şahinoğlu Yardımcılar: Afife Savaş, Emre Kazancı, Muhammet Emirhan Şeref

2. Ödül

İsmail Kerem Erginoğlu, Ayşe Kübra Göç, Katharina Anna Thomas Yardımcı: Elif Süzan

Satınalma

Sedat Dulkadiroğlu Yardımcılar: Meryem Karaca, Sümeyra Bilgiç

Ahmet Mete Işıkara

1. Ödül

Ceren Bilgin, Setenay Kamazoğlı, Tolga Gündoğdu

2. Ödül

Hüseyin Öztürk

Aşık Daimi (İsmail Aydın)

1. Ödül

Deniz Uygur

2. Ödül

Cihan Sevindik, Sıddık Güvendi Yardımcılar: Rumeysa Tıpırdamaz, Hüseyin Karameşe,

Ayça Oğuz

Satınalma

Ezgi Gündüz Çetinkaya, Füsun Tamer Türer, Can Türer

Cihat Burak

1. Ödül

Coşkun Alper Derinboğaz, Enise Burcu Derinboğaz Yardımcılar: Ezgi Işık, Ekin Cem Tümbek, İzel Beşikçi, Rana Irmak Aksoy, Egemen Onur Kaya

2. Ödül

Ali Cengizkan, Müge Cengizkan, Fatih Yavuz, Emre Şavural, Pınar Ünal, Hasan Hüseyin Özdurmuş, Özlem Kurtçu, Merve Uğurlu, Nilsu Taşel, Beyza Ayaz, Berk Bingöl, Emre Cansever

Satınalma

Adem Şahinoğlu Yardımcılar: Afife Savaş, Emre Kazancı, Muhammet Emirhan Şeref

Didem Madak

1. Ödül

Ali Cengizkan, Müge Cengizkan, Fatih Yavuz, Emre Şavural, Pınar Ünal, Hasan Hüseyin Özdurmuş, Özlem Kurtçu, Merve Uğurlu, Nilsu Taşel, Beyza Ayaz, Berk Bingöl, Emre Cansever

2. Ödül

Pınar Kılıç, Merve Coşkun

Satınalma

Sabri Gökmen, Eren Demir, Abdullah Berat Kara

Orhan Kemal (Mehmet Raşit Öğütçü)

1. Ödül

Alican Tüfenkoğlu, Kemal Taş, Serhat Şen

2. Ödül

Evren Başbuğ, Oğuz Bodur, Nilay Altınay

Ali Nezih Uzel

1. Ödül

Hüseyin Çınar

2. Ödül

Aslıhan Sücüllü, Batuhan Kumru

Turgut Uyar

1. Ödül

Havva Yetkin, Büşra Kara, Melike Sena Erden, Alperen Coşkuner

2. Ödül

Füsun Tamer Türer, Can Türer, Ezgi Gündüz Çetinkaya

Satınalma

Merve Coşkun, Pınar Kılıç

Satınalma

Hakan Tüzün Şengün Yardımcılar: Ahmet Ruşen Uçar

Maket

Seda Kurt Şengün, Peyzaj Yüksek Mimarı

Satınalma

Ali Cengizkan, Müge Cengizkan, Fatih Yavuz, Emre Şavural, Pınar Ünal, Hasan Hüseyin Özdurmuş, Özlem Kurtçu, Merve Uğurlu, Nilsu Taşel, Beyza Ayaz, Berk Bingöl, Emre Cansever

Satınalma

Eda Soylu, Can Cumalı, Çağlar İşbilir

Cevdet Kılıçlar - Necdet Yıldırım

1. Ödül

Talha Girgin

2. Ödül

Ahmet Sait Uzunoğlu

Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır

1. Ödül

Rumeysa Zeynep Kurtuluş, Zeynep Nur Şahbaz

2. Ödül

Deniz Uygur

Satınalma

Ezgi Gündüz Çetinkaya, Füsun Tamer Türer, Can Türer

Eremya Çelebi Kömürciyan

1. Ödül

Elif Simge Fettahoğlu Özgen, Ceylan Gezer Çatalbaş, Canan Ganiç, Sena Özfiliz

2. Ödül

Musa Can Çilek Yardımcı: Türkiye Simge Goorany

Satınalma

Ferhat Bulduk, Hümeyra Kanitoğlu

Satınalma

Erkut Sancar

Satınalma

İpek Palalı Tizer, Zeynep Oksay, Ersin Demir

Satınalma

Hasan Çalışlar, Talia Nur Koç, Katharina Anna Thomas, Natali Koçyan Gazeroğlu Yardımcı: Elif Süzan

Satınalma

Mert Uslu, Nilay Özcan Uslu, Merve Çelik, Gülcan Gürsoy

Halide Edip Adıvar

1. Ödül

Mustafa Çağhan Keskin, Ebru Ece Keskin, Mert Okay

2. Ödül

Pınar Gülpınar

Halil Kaya

1. Ödül

Yusuf Burak Dolu Yardımcılar: Yağmur Turan, Ahmet Başbunar, Pınar Kaynak, Pelin Yıldız,

Erkut Özer

2. Ödül

Berkayhan Soybora Yardımcı: Azadı Özgür Abay

Satınalma

Evren Başbuğ, Oğuz Bodur, Nilay Altınay, Hilmi Ziya Ülken

Hilmi Ziya Ülken

1. Ödül

Deniz Uygur

2. Ödül

Erkut Sancar

Lefter Küçükandonyadis

1. Ödül

Sevda Duygu Kolbay, Sevgi Derya Kolbay

2. Ödül

Burak Mesutoğlu, Samet Bayrak, Özgür Ceylan, Ufuk Elbistan

Mes’ud Cemil (Mesut Ekrem Cemil)

1. Ödül

Bekir Sami Ateşci, Numan Ebubekir Yüksel

2. Ödül

Nuray Uygur, Alper Uygur

Satınalma

Pınar Gülpınar

Naim Süleymanoğlu

1. Ödül

Deren Uysal, Selen Özdoğan, Dilara Yılmaz Yardımcı: Banı Başyurt

2. Ödül

Adem Şahinoğlu Yardımcılar: Afife Savaş, Emre Kazancı, Muhammet Emirhan Şeref

Satınalma

Damla Sari

Satınalma

Gözde Dalaklı, Müge Öktem, Seda Özten

Neyzen Tevfik Kolaylı

1. Ödül

Nihal Konar Naş

2. Ödül

Fisun Tamer Türer, Can Türer, Ezgi Gündüz Çetinkaya

Satınalma

Hüsnü Ertuğ Atlı

Satınalma

İlker Turan, Nevriye Pierson, Berkan Çelik, Emine Can, Alize Eren, Zeynep Aslan

Optik Başkan (Mehmet Işıklar)

1. Ödül

Mustafa Çağhan Keskin, Ebru Ece Keskin, Mert Okay

2. Ödül

Pınar Gülpınar

Bu icerik 902 defa görüntülenmiştir.