414
TEMMUZ-AĞUSTOS 2020
 
MİMARLIK'tan

MİMARLIK DÜNYASINDAN

  • Karantina Sonrasına Dair Tahayyüllerimiz
    Yiğit Acar, Aydan Balamir, Bilge Bal, Cihan Uzunçarşılı Baysal, Ömer Selçuk Baz, İhsan Bilgin, Olgu Çalışkan, Enise Burcu Derinboğaz, Neslihan Dostoğlu, Senem Doyduk, Erdem Erten, Dürrin Süer, İlhan Tekeli, Hakkı Yırtıcı

  • Modern Kentin Saati: Sivas Cer Atelyesi
    Gülhayat Ağraz, Arş. Gör., Gazi Üniversitesi Mimarlık Bölümü
    Esma Eroğlu, Arş. Gör., Gazi Üniversitesi Mimarlık Bölümü
    Merve Ertosun Yıldız, Arş. Gör., Gazi Üniversitesi Mimarlık Bölümü

YAYINLAR



KÜNYE
MİMARLIK DÜNYASINDAN

İSTANBUL SENİN, HALİÇ KIYILARI TASARIM YARIŞMASI SONUÇLANDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan yarışmada, yarışma alanındaki güncel ihtiyaçlar, beklentiler ve imkanlar doğrultusunda, ekolojik, özgün ve nitelikli çevresel yaklaşımların, işlevsel ve yenilikçi çözümler öneren; doğaya saygılı, sürdürülebilir, çağdaş bir çevre ve mimari anlayışı ortaya koyan, proje ve müelliflerin belirlenmesi amaçlandı. Yarışma sonucunda Haliç kıyıları ve etkileşim alanı, İstanbul’un yeşil alan stratejilerine katkı sağlayan, mavi yeşil altyapı sistemleri ile ilişkilendirilmiş, sürdürülebilir, sağlıklı yeşil alanlar tasarlanarak; kültür, sanat, rekreasyon ve turizm faaliyetleri ile zenginleştirilen, kullanıcılar için nitelikli rekreasyon deneyimleri sunması amacıyla çekim merkezi oluşturulması hedeflendi. Ön seçimli ulusal, ortakçıl olarak düzenlenen yarışmaya katılan 110 başvuru arasından önseçimi geçen 42 ekip belirlendi ve 7 bölgeye 6 başvuru olacak şekilde ekipler kura yöntemi ile ilgili bölgelere dağıtıldı. Önseçimi geçen ekipler arasında yapılan değerlendirmenin ardından her bölge için 3 ödül ve 3 mansiyon verildi.

1. BÖLGE

1. Ödül           Emre Şavural, Fatih Yavuz, Pelin Yoncacı Arslan, Evrim Ecem Açmalı, Murat Z. Memlük, Ebru Dehmen Memioğlu, Sevgi Çalı, Kıvanç Tunçkale, Faruk Sarıhan, İsa Eren Akbıyık, Mehmet Nazım Özer ve ekibi

2. Ödül           Zuhal Kol, Meliz Akyol Alay, Rana İmam, Zehra Saday Aygün ve ekibi

3. Ödül           Hasan Sıtkı Gümüşsoy, Erhan Vural, Yasemin Tonbul Erkek, Ersin Cihan Erkek ve ekibi

1. Mansiyon   Nevzat Oğuz Özer, Yasemen Say Özer, Şafak Özgür Özkan, Ege Özer, Cansev Rakipsiz Özer ve ekibi

2. Mansiyon   Kerem Piker ve ekibi

2. BÖLGE

1. Ödül           Ervin Garip, Banu Garip ve ekibi

2. Ödül           Murat Arif Suyabatmaz, Hakan Demirel ve ekibi

3. Ödül           Yusuf Burak Dolu, Fatma Sezgin, Simge Çil, Beyza Emir, Firdevs Ünal, Pelin Yıldız, Sıla Bozdeveci, Serkan Ateş ve ekibi

1. Mansiyon   Bünyamin Derman, Dilek Derman, İsmail Hakkı, Hasan Öğüt ve ekibi

2. Mansiyon   Sinan Günay, Nurhayat Öz ve ekibi

3. Mansiyon   Evren Başbuğ, Oğuz Bodur, Elif Geylani, Nuran Altun, Mehmet Kaymaz, Sara Kerimi, Cansu Çelikyürek, Dilşah Şatıroğlu, Görkem Çekirge, Turkan Alp Önsal ve ekibi

3. BÖLGE

1. Ödül           Cemil Hamdi Okumuş, Ezel Yağmur Çebi Okumuş, Paşa Kaya, Emrah Bal, Arzu Kalın, Emre Kul ve ekibi

2. Ödül           Barış Ekmekçi, Münire Sagat, Hakan Evkaya, Kutlu İnanç Bal ve ekibi

3. Ödül           Birge Yıldırım Okta, Gürkan Okta, Zeynep Şahin Ercan ve ekibi

1. Mansiyon   Ibrahim Tolga Han, Kerem Ganiç, Mert Kalkan, A. Eren Öztürk, Çağlar Yılmaz, Ozan Önder Özener ve ekibi

2. Mansiyon   Burak Pelenk, Eda Ekim Yılmaz, Ceyda Özbilen ve ekibi

3. Mansiyon   Arman Tolga Akdoğan ve ekibi

4. BÖLGE

1. Ödül           Doğu Kaptan, Fatma Gençdoğuş Karabacak, Erkan Göray, Emre Uzer ve ekibi

2. Ödül           Ziya İmren, Cansu Canaran, Banu Aksel Gürün, Ergün Özyörük ve ekibi

3. Ödül           R. Anıl Binay, Deren Uysal, Mert Uslu, Nilay Özcan Uslu, Selen Özdoğan ve ekibi

1. Mansiyon   Hasan Özbay, Tamer Başbuğ, Aslı Özbay, Berkay Barış Çalışkan ve ekibi

2. Mansiyon   Can Kubin, Zeynep Eraydın, Onur Yüncü, Serdar Özbay, Yüksel Çetinkaya, Mustafa Raşit Şahin ve ekibi

3. Mansiyon   Arda İnceoğlu, Başak Eren, İpek Yürekli ve ekibi

5. BÖLGE

1. Ödül           Oktan Nalbantoğlu, B. Haldun Erdoğan, Meryem Müzeyyen Fındıkgil, Erhan Öncü, Nurçe Düzalan Salman, Ayça Öncü Yıldız, Gamze Çevik, Ferdi İnanlı, Süleyman Can Çinkılıç, Halil Eroğlu, Murat Şirin, Burak Baş, Semih Söpçeler ve ekibi

2. Ödül           Serkan Yetgin, Ayşen Balin Koyunoğlu, Necati Caner Altay, Rengin Haksal Akkaya, Yeşil Özerdem Yetgin ve ekibi

3. Ödül           Sıddık Güvendi, Cihan Sevindik, Özge Müberra Akyüz, Gökşen Ezgi Boz ve ekibi

1. Mansiyon   Enise Burcu Derinboğaz, Alper Derinboğaz ve ekibi

2. Mansiyon   Selami Demiralp, Alican Turgay Sezer ve ekibi

6. BÖLGE

1. Ödül           Hatice Büşra Al Özdilek, Ozan Özdilek, Bihter Öztürk ve ekibi

2. Ödül           Seden Cinasal, Aslı Özbek, Nihat Eyce, Ramazan Avcı, Savaş Zafer Şahin, Emrah Söylemez ve ekibi

3. Ödül           Meltem Erdem Kaya, H. Serdar Kaya, S. Elif Serdar Yakut, Melisa Aksun, Mine Çiçek, Ezgi Güler, Nergis Aşar ve ekibi

1. Mansiyon   Cem Sorguç, Serra Ayhan, Zeynep Hagur Sorguç, Elif Çelik Tangör, Özgür Bingöl, İlke Barka, Deniz Gezgin ve ekibi

2. Mansiyon   Hakan Tüzün Şengün, Seda Kurt Şengün ve ekibi

3. Mansiyon   İhsan Murat Tabanlıoğlu, Melkan Gürsel ve ekibi

7. BÖLGE

1. Ödül           Selahattin Tüysüz, Serkan Sınmaz, Mehmet Ziya Alpertong ve ekibi

2. Ödül           Deniz Aslan, Sami Ata Turak, Deniz Zeynep Günöz, Melike Tuğçe Çelik, Yunus Enes Mete, Pelin Su Karagöz, Talip Doğu Ayan ve ekibi

3. Ödül           Ayhan Usta, Gülay Usta, Ali Kemal Şeremet, Engin Aktaş, Selin Karaibrahimoğlu ve ekibi

1. Mansiyon   Alişan Çırakoğlu, Ilgın Avcı ve ekibi

2. Mansiyon   Feride Önal, Mehmet Zafer Akdemir, Ali Kılıç, Ercan Koç, Ayça Yeşim Çağlayan, Zeki Şerifoğlu, Duygu Çıbuk, Ekin Saraçgil, Özgün Özbudak, Delal Demirtaş ve ekibi

3. Mansiyon   Deniz Dokgöz, Ferhat Hacıalibeyoğlu, Orhan Ersan ve ekibi

Bu icerik 277 defa görüntülenmiştir.