414
TEMMUZ-AĞUSTOS 2020
 
MİMARLIK'tan

MİMARLIK DÜNYASINDAN

  • Karantina Sonrasına Dair Tahayyüllerimiz
    Yiğit Acar, Aydan Balamir, Bilge Bal, Cihan Uzunçarşılı Baysal, Ömer Selçuk Baz, İhsan Bilgin, Olgu Çalışkan, Enise Burcu Derinboğaz, Neslihan Dostoğlu, Senem Doyduk, Erdem Erten, Dürrin Süer, İlhan Tekeli, Hakkı Yırtıcı

  • Modern Kentin Saati: Sivas Cer Atelyesi
    Gülhayat Ağraz, Arş. Gör., Gazi Üniversitesi Mimarlık Bölümü
    Esma Eroğlu, Arş. Gör., Gazi Üniversitesi Mimarlık Bölümü
    Merve Ertosun Yıldız, Arş. Gör., Gazi Üniversitesi Mimarlık Bölümü

YAYINLAR



KÜNYE
MİMARLIK DÜNYASINDAN

2020 / XVII. ULUSAL MİMARLIK SERGİSİ VE ÖDÜLLERİ’NDE BÜYÜK ÖDÜLLER VE ÖDÜL ADAYLARI BELİRLENDİ

2020 / XVII. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri kapsamında yapılan başvurular, Zeynep Ahunbay başkanlığında, M. Zafer Akdemir, T. Elvan Altan, A. Sinan Timoçin, Alper Ünlü’den oluşan Seçici Kurul tarafından 12-13 Mart 2020 tarihinde gerçekleşen toplantıda değerlendirildi. Çevrimiçi olarak devam eden görüşmelerin ardından Nişan Yaubyan’ın “Mimar Sinan Büyük Ödülü”, Reha Günay ve Mehmet Özdoğan’ın “Mimarlığa Katkı Dalı Ödülü” aldığı programda, Vedat Dalokay “Anma Programı” için seçildi. Yapı Dalı’nda 13, Proje Dalı’nda 10, Fikir Sunumu Dalı’nda 4 olmak üzere toplam 27 ödül adayının kamuoyuna duyurulduğu programın ödül töreni ve sergi açılışı 18 Eylül 2020’de Ankara’da gerçekleştiriliyor olacak.

ÖDÜLLER

Mimar Sinan Büyük Ödülü 

Nişan Yaubyan

Anma Programı (2020-2022) 

Vedat Dalokay

Mimarlığa Katkı Dalı Ödülü 

Reha Günay

Mimarlığa Katkı Dalı Ödülü 

Mehmet Özdoğan

ÖDÜL ADAYLARI

YAPI DALI ÖDÜL ADAYLARI

Lapseki Hükümet Konağı

İlke Barka, Özgür Bingöl

Troya Müzesi

Ömer Selçuk Baz

Gökçeada Lise Kampüsü

Ali Eray, Pınar Gökbayrak, Burçin Yıldırım

Süper Enerji Ofisi

Kerem Erginoğlu, Hasan Çalışlar

Mezitli Belediyesi Hizmet Binası

Orhan Ersan, Deniz Dokgöz, Ferhat Hacıalibeyoğlu

Garanti BBVA Bankası Teknoloji Kampüsü

Ali Hızıroğlu, Ertun Hızıroğlu

Silivri Ortaokulu

Semra Uygur, Özcan Uygur

Lucien Arkas Sanat Galerisi

Uğur Yıldırım

YAPI / KORUMA DALI ÖDÜL ADAYLARI

Cunda Despot Evi

Işıl Zeliha Gençoğlu

Mısır Arap Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu

Ayşe Karademir, Süreyya Saruhan

YAPI / ÇEVRE (Kamusal Alan Tasarımı) DALI ÖDÜL ADAYLARI

İzmir Tasarım Koridorları

Orhan Ersan, Deniz Dokgöz, Ferhat Hacıalibeyoğlu

Konyaaltı Sahili Mimari ve Kıyı Düzenleme Projesi

Ali Özer, Ahmet Mucip Ürger, Şemsettin Tugay

270° Sivrihisar

Emre Torbaoğlu, Arif Bıltır, Evrim Akcan

PROJE DALI ÖDÜL ADAYLARI

Çinimaçin Müzesi

Alper Derinboğaz

Datça Emecik Evleri

Kerem Erginoğlu, Hasan Çalışlar

Palanga Keçi Korunağı

Kerem Erginoğlu, Hasan Çalışlar

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Kampüsü

Enis Öncüoğlu, Önder Kaya, Cem Altınöz

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ortak Çalışma Alanı ve Kafeterya

Kerem Yazgan, Begüm Yazgan

PROJE / KORUMA DALI

Haldun Taner Sahnesi Restorasyon Projesi

Cafer Bozkurt

Arpaz Beyler Konağı ve Kulesi

Şerife Türk Derin

Zonguldak Üzülmez Kültür Vadisi

Eda Yazkurt Pelenk, Burak Pelenk

Samsun Kalın Demiryolu Hattı Tarihi Köprüleri

Ali Emrah Ünlü

PROJE / ÇEVRE (Kamusal Alan Tasarımı) DALI ÖDÜL ADAYLARI

Karşıyaka Suyabatan

Evren Başbuğ

FİKİR SUNUMU DALI ÖDÜL ADAYLARI

Kamu Binaları Tasarımı Fikir Yarışması – Konya

Abdurrahman Çekim, Sevilay Uğur Çekim

Solid[IN]k

Ecenur Sezgin

Kabuk

Nizam Onur Sönmez, Derya Uzal, Furkan Balcı, Tevfik Saygın Özcan

Kuton

Ömer Yeşildal, Ayça Yazıcı

Bu icerik 118 defa görüntülenmiştir.