321
OCAK-ŞUBAT 2005
 
MİMARLIK'TAN

UIA 2005 İSTANBUL’A DOĞRU

MİMARLIK DÜNYASINDAN

  • EAAE Atölyesinden Notlar...
    Deniz İncedayı

    Doç.Dr., Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Mimarlık Bölümü; Yayın Komitesi Üyesi.

DOSYA: Sayisal Mimarlik

  • Evler Senfonisi
    Gürhan Tümer

    Prof.Dr., DEÜ Mimarlık Bölümü, Yayın Komitesi Üyesi



KÜNYE
MİMARLIK DÜNYASINDAN

Gaziosmanpaşa Belediye Hizmet Alanı Mimari-Kentsel Tasarım Proje Yarışması Sonuçlandı

İstanbul'un en kalabalık nüfusuna sahip ilçesi olan Gaziosmanpaşa‘nın mevcut belediye binasının geliştirilmesi ve yakın çevresi ile birlikte projelendirilmesi amacıyla 27 Temmuz 2004 tarihinde açılan yarışma 8 Kasım 2004 tarihinde sonuçlandı. Yarışmaya katılan 68 proje arasından ödül alanlar şöyle:

1. Ödül: Dilek Topuz Derman (Mimar, YTÜ), Fırat Gülmez (Mimar, İKÜ)

Yardımcı: Orhun Ülgen

Danışman: Yılmaz Erdoğan

2. Ödül: Sunay Erdem (Peyzaj Mimarı, AÜ), Günay Erdem (Mimar, GÜ)

Yardımcı: Pınar Özyılmaz (Peyzaj Mimarı, AÜ)

Danışman: Kaan Tuna (Mimar, GÜ)

3. Ödül: Hasan Okan Çetin (Mimar, ODTÜ), Ömer Emre Şavural (Mimar, ODTÜ), Fatih Yavuz (Mimar, ODTÜ)

1. Mansiyon: Deniz Aslan (Mimar, İTÜ), Elif Çelik (Mimar, İTÜ), Ceren Hancıoğlu (Mimar, İTÜ), Volkan Lokumcu (Mimar, İTÜ)

2. Mansiyon: Haşim Ertuğ Uçar (Mimar, ODTÜ), Mehmet Vehip Kütükçüoğlu (Mimar, ODTÜ), Mehmet Mert Ayanoğlu (Mimar, İTÜ)

Yardımcılar: Hande Köksal ve Öznur Çakır

3. Mansiyon: Feride Önal (Mimar, MSÜ), Togay Özkaraduman (Mimar, YTÜ)

4. Mansiyon: Murat Güneş (Mimar, YTÜ), Kemal Erçoban (Mimar, Erciyes Üniversitesi), Mustafa Öğdür (Mimar, KTÜ)

5. Mansiyon: Yavuz Selim Sepin (Mimar, İDMMA)

Yardımcılar: Barış Can Polat (Mimar, İTÜ), Reyhan Uraz (Öğrenci, YTÜ), Martin Shameti (Öğrenci, YTÜ)

Satınalma: Yusuf Kenan Güvenç (Mimar, ODTÜ), Kaan Özer (Mimar, GÜ), Nazmiye Öztürk (Mimar, YTÜ), Kemal Çayırlı (Mimar, GÜ), Yuvacan Atmaca (Mimar, OGÜ)

Yardımcılar: Mert Üçer (Öğrenci), İbrahim Mustafa (Öğrenci), İsrafil Konyalı (Öğrenci), Feyza Taç (Öğrenci), Başak Kuyumcu (Öğrenci), Melike Sagun (Öğrenci), Şafak Çakmak (Öğrenci), Tuğba Karakış (Öğrenci), Vahdet Kireççi (Öğrenci), Özleyiş Karakuş (Öğrenci)

Satınalma: Zeki Şerifoğlu (Mimar, YTÜ)

Yardımcılar: Kağan Kılıç, Tuba Kılıç

Danışman: İlhan Atlan

Satınalma: Cem İlhan (Mimar, İTÜ), Tülin İlhan (İTÜ)

Yardımcı: Arcan Aksakaloğlu

Satınalma: Baran İdil (Mimar, İTÜ), Hasan Özbay (Mimar, ADMMA), Tamer Başbuğ (Mimar, ADMMA)

Yardımcılar: Akif Yılmaz, Arife Özçelik, Ramazan Avcı, Tülay Özçelik

Satınalma: Suat Apak (Mimar, İTÜ), Hande Özcandan (Mimar, İTÜ)

Satınalma: Süleyman Akkaş (Mimar, UÜ), Ahmet Çorapçıoğlu (Mimar, UÜ), Ömer Selçuk Baz (Mimar, UÜ)

Satınalma: Volkan Taşkın (Mimar, İTÜ), Evren Öztürk (Mimar, İTÜ)

Yardımcılar: Aslı Çalıkoğlu (Mimar, İTÜ), Ceren Kerpiç (Mimar, İTÜ), Ali Paşaoğlu (İTÜ), Bora Yasin Özkuş (Mimar, İTÜ)

Satınalma: Ercüment Eren (Mimar, MSÜ), Tuba Çakıroğlu (Mimar, DEÜ)

Satınalma: Hamdi Dostoğlu (Mimar, ODTÜ), Aslıhan Özaslan (Peyzaj Mimarı, Bilkent Üniversitesi), Serhat Yavuz (Mimar, OGÜ)

Danışmanlar: Onur Şahin (Mimar), Belkıs Ece Asatekin (Mimar)

Satınalma: Sinan Mert Şener (Mimar, İTÜ), Elmira Ayşe Şener (Mimar, İTÜ)

Yardımcılar: Tuba Çimen (Öğrenci), Umut Meynioğlu (Öğrenci)

Danışman: Hakan Tong (Mimar)

Bu icerik 1821 defa görüntülenmiştir.