378
TEMMUZ-AĞUSTOS 2014
 
MİMARLIK'tan

MİMARLIK DÜNYASINDAN

  • Hafıza Mekânları
    Pelin Derviş, Venedik Bienali 14. Uluslararası Mimarlık Sergisi, Türkiye Pavyonu Proje Koordinatörü

YAYINLAR



KÜNYE
MİMARLIK DÜNYASINDAN

ULUSLARARASI MİMARLAR FİKİR YARIŞMASI: KENDİ BAŞKA YERİNDE ÜTOPYA VE / VEYA MUTLULUK SONUÇLANDI

Durban 2014 teması “ BAŞKAYER”e bağlı olarak “ÜTOPYA ve / veya MUTLULUK” hakkında yeni fikirler geliştirmek amacıyla açılan, katılımcılarından kendi seçimlerine bağlı bir Ütopya bağlamını özgün araçlar üreterek tanımlamalarının beklendiği yarışma sonuçlandı. (NE BİÇİM CÜMLE BU?) UIA I. ve II. bölge temsilcileri olan Deniz İncedayı (Türkiye), Antonio Riverso (İtalya), Fani Vavili (Yunanistan), Nikos Fintikakis (Yunanistan), Lorenz Braker’den (İsviçre) oluşan jüri, 5 Haziran 2014 tarihinde toplanarak, toplam 33 projeyi değerlendirmeye aldı. Katılımcılardan, UIA Durban 2014 tema ve alt temaları ile ilişkiliyi en iyi kurgulayan 3 projeye eşdeğer ödül verildi. Jüri yaptığı değerlendirmede, katılımcıların kendi dünyalarının mutluluğunu daha önce bir başka kimse tarafından düşünülmemiş basit bir fikirle nasıl ve ne şekilde geliştirilebileceği kavramına dair yaklaşımlarını başarılı bulduğu 5 projeye de jüri özel ödülü verdi.

Eşdeğer (1)         Aristeidis Romanos (Yunanistan)

                            Pavlos Aravantinos

Eşdeğer (2)         Daniel Screpanti (İtalya)

                            Piernicola Carlesi

Eşdeğer (3)         Corbus Ioana (Romanya)

                            Gabriela Belcineau

                            Alexandra Cretu

                            Amalia Enache

                            Felicia Militeraru

                            Elena Neagu

                            Vladimir Nicula

                            Laura Popa-Florea 

 

Jüri Özel Ödülü (1)        Şebnem Çakaloğulları (Türkiye)

                                       Gizem Aslan

                                       Furkan Koçoğulları

Jüri Özel Ödülü (2)       Ana Rita Rodrigues de Caravalho Pinto (Portekiz)

                                       Bruno Manuel Parente Ferreira

                                       Ines de Castro Monteiro

Jüri Özel Ödülü (3)        Zaineb Madyouni (Tunus)

Jüri Özel Ödülü (4)        Georgios Arvanitakis (Yunanistan)

                                       Despoina Thomaidou

                                       Olga Tsagkalidou

Jüri Özel Ödülü (5)       Christos Constantinides (cyprus)

                                       Julia Georgi

                                       Anna Marıa Vissila

Bu icerik 1117 defa görüntülenmiştir.