385
EYLÜL-EKİM 2015
 
MİMARLIK'tan

MİMARLIK DÜNYASINDAN

YAYINLARKÜNYE
MİMARLIK DÜNYASINDAN

MİMARLIK VE EĞİTİM KURULTAYI-VIII 12-13 KASIM 2015 TARİHLERİNDE İSTANBUL’DA, ÖĞRENCİ FİKİR YARIŞMASI İÇİN İSE SON TARİH 14 EKİM 2015

2001 yılından başlayarak iki yıl arayla gerçekleştirilen ve kazanımlarını mimarlık gündemine taşıyan Mimarlık ve Eğitim Kurultayları’nın sekizincisi, 12-13 Kasım 2015 tarihleri arasında İstanbul’da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu’nda gerçekleştirilecek. Mimarlık ve Eğitim Kurultaylarının “Nasıl Bir Gelecek-Nasıl Bir Mimarlık” teması ile ilk kez düzenlendiği döneme benzer bir bağlam oluşturan kriz ve belirsizliklerin; mimarlık ortamı ve eğitim alanındaki dönüşüme yansımaları göz önünde bulundurularak Sekizinci Kurultay temasının gelecek kavramına odaklanması benimsenmiş; tema “Mimarlık ve Eğitim: Nereye?” olarak belirlenmiştir. Kurultay birinci gün programının “Mimarlık ve Toplum”a, ikinci gün programının ise “Mimarlıkta Eğitim Politikaları”na odaklanması benimsenmiştir.

Mimarlık ve Eğitim Kurultayı-VIII kapsamında bu yıl ilk kez mimarlık öğrencileri arasında poster sunumunu içeren bir fikir yarışması düzenlenecektir. Yarışmanın; meslek örgütümüz, meslektaşlarımız, meslektaş adaylarımız ve eğitim kurumlarımızın ortak çalışma ortamında buluşmasını hedefleyen Kurultay’a katkı sağlaması hedeflenmektedir. Yarışmanın amacı; mimar adaylarının öğrenenin mimarlık eğitimi ve mesleğine sorgulayıcı ve eleştirel bakış açısıyla yaklaşmasının sağlanması ve önerilerinin mimarlık ortamıyla paylaşılmasıdır.

Program ve ayrıntılı bilgi için Mimarlık ve Eğitim Kurultayı’nın www.mo.org.tr/mek adresi ziyaret edilebilir.

Bu icerik 1373 defa görüntülenmiştir.