421
EYLÜL-EKİM 2021
 
MİMARLIK'tan

MİMARLIK DÜNYASINDAN

YAYINLAR



KÜNYE
MİMARLIK DÜNYASINDAN

SOSYAL MERKEZLER MİMARİ PROJE YARIŞMASI SONUÇLANDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Etüd ve Projeler Daire Başkanlığı Üstyapı Projeler Müdürlüğü tarafından sosyal faaliyetleri destekleyecek, yerele ait yeni farkındalıklar ve başlangıçlar sunan bir yapı tasarım-uygulama modelinin başlatılması hedefiyle yeni bir sosyal modeli, tasarım yoluyla hayata geçirmeyi amaçlayan mimari proje yarışması sonuçlandı. 5 kategoride toplamda 119 projenin değerlendirmeye alındığı yarışmada her bir kategoride 3 ödül ve 3 mansiyon verildi.

1. ESENLER, HAVAALANI: MAHALLE EVİ, KISA MOLA MERKEZİ VE YUVAMIZ İSTANBUL

1. Ödül

Can Kalınsazlıoğlu, Harun Beyhan, Osman Can Bagatır, Alp Yurdakul

2. Ödül

Fadime Kul, Çetin Ayık, Sinan Şerifoğlu, Regaip Erdem, Hüseyin Mısırlıoğlu ve ekibi

3. Ödül

Burak Yardımcı, Ali Önalp, Mehmet Kılıç ve ekibi

1. Mansiyon

Kemal Bal, Nil Bıçak, Erol Kalmaz, Doruk Kemal Kaplan ve ekibi

2. Mansiyon

Aybüke Kır, Mustafa Kır, Ayhan Fazlıoğlu

3. Mansiyon

C. Kumru Alpaydın Altınkök, Türker Kesiktaş, Sinan Altınkök ve ekibi

2. EYÜPSULTAN, MERKEZ: AŞEVİ VE MAHALLE EVİ

1. Ödül 

Halil Soysal Cirit, Asuman Topal ve ekibi

2. Ödül

Yadigar Esin Esen, Seda Seven

3. Ödül

Ali Derya Dostoğlu, Nilay Dağlar, Ali Rıza Karaca ve ekibi

1. Mansiyon

Deniz Uygur, Ceren Tonkal Yıldız, Ayhan Fazlıoğlu ve ekibi

2. Mansiyon

Fırat Doğan, Burcu Kırcan Doğan, Önder Volkan Yaltıraklı

3. Mansiyon

Onur Değı̇rmencı̇, Kurtuluş Atasever ve ekibi

3. KADIKÖY, HASANPAŞA: YAŞ ALANLAR KULÜBÜ VE KONAKLAMA BİRİMİ

1. Ödül

Özge Uzunyayla, Yıldırım Erbaz, Bora Kaçar ve ekibi

2. Ödül

Baha Yurttaş, Cem İlhan, Sezin Zehra Beldağ, Berk Berker ve ekibi

3. Ödül

Özgür Bingöl, İlke Barka, Merve Şen, A. Günkut Barka

1. Mansiyon

Alper Aksoy, Mehmet Yasin Çınar, Yüksel Bozyiğit, Dilara Kayapınar, Cüneyt Ayhan ve ekibi

2. Mansiyon

Fatma Sezgin, Halilcan Eryaşar ve ekibi

3. Mansiyon

Ahmet Emre Dinçer, Ömer Özeren, Osman Z. Yağcı, İsmail Er ve ekibi

4. MALTEPE, ÇINAR: MAHALLE EVİ, ALZHEİMER GÜNDÜZ YAŞAM EVİ VE YUVAMIZ İSTANBUL

1. Ödül

Ziya İmren, Derin İnan, Başak Uçar, Onur Yüncü, Mustafa Özgür Yüncü ve ekibi

2. Ödül

Osman Can Bagatır, Can Kalınsazlıoğlu, Harun Beyhan, Alp Yurdakul

3. Ödül

Burak Pelenk, Mustafa İspirgürbüz ve ekibi

1. Mansiyon

Deniz Külekci, Soner Bilge ve ekibi

2. Mansiyon

Nurettin Şatır, Önder Volkan Yaltıraklı ve ekibi

3. Mansiyon

Fatma Erdem Açıkalın, Edhem Açıkalın, Pınar Soysal, Atakan Özyar ve ekibi

5. PENDİK, KURTKÖY: KÜTÜPHANE VE YUVAMIZ İSTANBUL

1. Ödül

Onur Yüncü, Başak Uçar, Derin İnan, Ziya İmren, Özgür Yüncü ve ekibi

2. Ödül

Güney Gültekin, Erhan Arslan, Halil İbrahim Görür

3. Ödül

Ramazan Avcı, Seden Cinasal Avcı, Özlem Satı Kurtcu, Taner Keskin, Halil Baha Akyar, Merve Şen Cüzdancı, Ayşe Nihan Dağoğlu, Mehmet Zafer Kınacı ve ekibi

1. Mansiyon

Ferhat Hacıalibeyoğlu, Deniz Dokgöz, Orhan Ersan, Gülcan Afacan, Ergun Dinçer

2. Mansiyon

Özge Öztürk Saati Moghaddam, Hazal Güner, Buse Usta, Ezgi Duman, Abdülhamit Eroğlu

3. Mansiyon

Caner Tulunay, Serdar Albaz, Ali Uysal ve ekibi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu icerik 43 defa görüntülenmiştir.